Endonezya Asansör Fuarı
 

Indonesia Lift & Escalator Asansör Fuarı,yapı sektörüne yönelik olan Indonesia Building Mechanical & Electrical Expo, Indonesia HVACR & Energy Efficiency Expo, 3rd Indonesia Light+Building Expo, ve Facility Management Expo ile birlikte 2019 yılında Endonezya'nın 2. en büyük şehri olan Surabaya'da düzenlecektir.

Destekleyen Kurum ve Kuruluşlar

Endonezya Cumhuriyeti Sanayi Bakanlığı - Endonezya Cumhuriyeti Enerji ve Maden Kaynakları Bakanlığı - Endonezya Mühendisler Odası - Endonezya (Doğu Java Bölümü) - Endonezya Mimarlar Odası (Doğu Java Bölümü) - Endonezya İnşaat Mühendisleri Derneği (BEA) - Endonezya Mekanik ve Elektrik Yüklenici Derneği (AKLI Doğu Java Bölümü) - Bina Sahipleri ve Yöneticileri Derneği (BOMA) Endonezya - Endonezya Güneş Enerjisi Birliği (ISA / AESI) - Endonezya Soğutma ve İklimlendirme Uygulamaları Derneği (APITU) - Endonezya Güneş Modülü Üreticileri Derneği (APAMSI) - Endonezya Armatür Sanayicileri Birliği (ALINDO) - Endonezya Elektrik ve Aydınlatma Endüstrisi Derneği 

Neden Endonezya?

240 milyon nüfüsu ile dünyanın en kalabalık 4. Ülkesi ve Güneydoğu Asya bölgesinde Çin ve Hindistan’dan sonra en hızlı büyüme oranına sahip olan Endonezya, dünyanın en büyük 16. ekonomisi olarak ülkemizin de hedef pazarlarından biri haline gelmiştir.

 

1500 otel projesi, 1800 apartman, 600 alış veriş merkezi, 100 sanayi tesisi, 800 adet çok katlı ofis projeleri, 500 hastane, 2000 üniversite ve eğitim binası, 385 adet raylı sistem inşaası ve 40’ı uluslararası olmak üzere toplamda 240 adet havalimanı ile asansör, enerji ve elektrik sektörlerine yönelik büyük bir iş hacmine sahip olan Endonezya toplamda 1.8 trilyon dolarlık bir Pazar fırsatı sunmaktadır.

Endonezya’nın Dış Ticareti 2015 yılı itibariyle Endonezya’nın yıllık ihracatı 152,5 milyar dolar ve ithalatı 138,4 milyar dolar olarak gerçekleşmiştir. 

Endonezya’nın ihracat yaptığı başlıca ülkeler: Japonya (%12), ABD (%10.8), Çin (%10), Singapur (%8.4), Hindistan (%7.8), Güney Kore (%5.1), Malezya (%5.1) (2015) 

Endonezya’nın ithalat yaptığı başlıca ülkeler: Çin (%20.6), Singapur (%12.6), Japonya (%9.3), Malezya (%6), Güney Kore (%5.9), Tayland (%5.7), ABD (%5.3) (2015) 

Neden Endonezya Asansör Fuarı?

Mitsubishi Elektrik, Fuji, Duyar Vana Makina, Sicor S.P.A. Shanghai Mitsubishi Elevator, Daikin, Canny Elevator, Daiichi Seloon Elevator başta olmak üzere tüm dünyadan sektör devlerinin yer alacağı Indonesia Lift & Escalator Fuarı 2019 yılında 4. Kez kapılarını yapı sektörünün tüm paydaşlarına açarak daha uluslararası bir fuar haline gelecektir.

Indonesia Lift & Escalator Fuarı;Çin, Malezya, Singapur, Hong Kong, Tayvan, Hindistan, Hollanda, İtalya, Almanya ve Güney Kore’den 150’den fazla katılımcı, 10.000 sektörel ziyaretçi ve 3 gün sürecek fuar boyunca düzenlenecek olan etkinlik ve workshop’lar ile 2019 yılında da bölgenin asansör, enerji, elektrik ve yapı sektöründe en güçlü buluşma noktası olacaktır.

Rakamlarla Endonezya

Türkiye ve Endonezya Arasındaki Ekonomik ve Ticari İlişkiler : Endonezya, Türkiye’nin yanı sıra Bangladeş, İran, Malezya, Pakistan, Nijerya ve Mısır’ın da üye olduğu, amacı, üye ülkeler arasındaki ticareti ve işbirliğini artırmak olan D-8 ülkeleri arasında yer almaktadır. Türkiye – Endonezya arasındaki ticari ilişkiler hızla gelişmektedir. Endonezya ile olan ticaretimiz 2.5 milyar dolar civarındadır. Ülkemiz ile Endonezya arasındaki dış ticaret hacmi özellikle son yıllarda önemli oranda artış göstermiştir. İhracatımız 2014 yılında 1 milyar 180 milyon dolar, ithalatımız ise 1 milyar 317 milyon dolar gerçekleşmiştir İhracat potansiyeli olan ürünler; sanayi ürünleri, demir çelik ürünleri, inşaat malzemeleri olarak sıralanabilir.

Özellikle inşaat sektöründe güçlü bir konuma sahip olan ve öngörülen rakamlara göre dünyanın Çin’den sonra en hızlı büyüyen nüfusuna sahip Endonezya’da 2025’e kadar her yıl ortalama %0,8 nüfus artışı, ekonomide %5.4 ve inşaat sektöründe % 6.5 büyüme beklenmektedir.

IEE Fuarı- Katılımcı & Ziyaretçi Profili

FUARDA SERGİLENEN ÜRÜN GRUPLARI;
BİNA VE MİMARLIK : İnşaat Malzemesi ve Ekipmanları, Donanım & Araçlar , Elektrik, Pencereler ve Cepheler, Profil Sistemi, Alüminyum Panel, Çatı ve Zemin Malzemesi, Metal ve Çelik Yapı, Bina İzolasyonu, Asansör ve Asansör, Kapı Otomasyonu, Sıhhi Tesisat ve Boru, Klima ve Soğutma

ZİYARETÇİ PROFİLİ : Mimarlar, İç Mimarlar, İnşaat mühendisleri, Makine Mühendisleri, Kimya Mühendisleri, Elektrik Mühendisleri, Teknisyenler, İnşaat ustabaşı, Müteahhitler, Girişimciler, İnşaat , Malzemesi Bayii, Şehir Plancısı, Peyzaj Mimarları, Yapı marketler, Satın almacılar, Basın