BUSAN TECHNOPARK.jpg

GÜNEY KORE İLE TEDARİK ZİNCİRİNİZİ GENİŞLETİN!

SANAL B2B GÖRÜŞMELERİ 24 ŞUBAT’TA

Güney Kore’nin en önemli spor, sağlık, ortopedi, hobi, nesnelerin interneti (IOT) firmaları, Busan Technopark’ın Sanal B2B organizasyonu aracılığıyla Türkiye’den potansiyel iş ortakları arıyor.

24 Şubat 2021’de gerçekleştirilecek olan etkinlik, Güney Kore’nin Busan eyaleti himayelerinde; Busan Technopark tarafından organize ediliyor. Spor, Sağlık, Ortopedi, Hobi ve IOT gibi alanlarda üretim yapan 6 firma, yoğun ilgi duydukları Türkiye pazarından ithalatçı ve alıcılarla bir araya geliyor.

 

Zoom üzerinden gerçekleştirilecek olan Busan Technopark sanal b2b etkinliği, dünyayı saran pandemi sebebiyle birebir ilişkilerin azaldığı bu dönemde, Türkiye ile iş yapmak isteyen Koreli firmaları sizlerle bir araya getiriyor.

KATILIM ÜCRETSİZDİR.

Firma Detayları

FAVE - Strong Friends

fave.png

Strong Friends şirketi; içerik, donanım ve yazılımı birleştiren akıllı bir fitness eğitim sistemi ile fitness dünyasının Netflix’i olmak amacıyla kurulmuştur.

 

Ekibimiz eski sporcular, içerik yaratmada uzman kişiler, donanım uzmanları ve mobil yazılım uzmanlarından oluşmaktadır. 100'den fazla video içeriği dahil olmak üzere fitness mobil uygulamalarını birbirine bağlayan bir akıllı denge eğitim sistemi başlattık.

 Platforma üye olanlar, her zaman ve her yerde ünlü eğitmenlerin egzersiz derslerine katılabilir. Size denge eğitimi de dahil olmak üzere çok çeşitli egzersiz seçenekleri sunmaktayız. Tüm antrenmanlar video ve canlı yayın olarak sağlanmaktadır. Antrenman esnasında üyenin egzersiz performansını ölçebilmek için yerleşik hareket algılama sensörü, kullanıcının hareketini uygulamaya aktarır. Böylece performansınız gerçek zamanlı olarak kontrol edilebilir.

 

Strong Friends; çeşitli fitness ve sağlık hizmetleri içerikleri ile dahili hareket algılama sensörüne sahip egzersiz ekipmanı aracılığıyla uluslararası talepler doğrultusunda fitness pazarında Kore'nin lider şirketi olmayı hedeflemektedir.

      

Strong Friends, yerleşik hareket sensörü ile egzersiz içeriği ve çeşitli egzersiz ekipmanı sağlayan çevrimiçi bir platforma bağlanarak dünyanın herhangi bir yerinden ne zaman isterseniz egzersiz sınıflarına katılmanıza olanak tanıyan bir çevrimiçi fitness eğitim sistemi oluşturdu.

     

Akıllı denge antrenman sistemi olan FAVE; denge eğitmenleri ve basınç merkezini algılayan hareket sensörlü, Vo2Max (Maksimum Oksijen Tüketimi), kalori tüketimi vb ölçebilen denge cihazlarının kullanıldığı sınıflar dahil olmak üzere 100 farklı antrenman seçeneği sunan akıllı bir fitness platform sunmaktadır. Mobil uygulama sayesinde kullanıcıların antrenmana ilişkin birçok verisi ölçümlenebilir.

 

Kullanıcının egzersiz sonucu sunucuya kaydedilir ve kullanıcının doğru egzersiz postürü yerleşik sensör aracılığıyla tetiklenir.

Ek olarak eğitmen; duruş pozisyonu, basınç merkezi, Vo2Max ( Maksimum Oksijen Tüketimi ) ve kalp ritrimini sensör verileri sayesinde kontrol edebilir ; ihtiyaca göre daha doğru bir duruş önerisinde bulunabilir, bu konuda kullanıcıyı cesaretlendirebilir ya da antrenmanlara aktif katılım noktasında onu teşvik edebililir.

 

Uluslararası fitness dünyasında en çok aranan trendler olan  “Yüksek Yoğunlukta Antrenman”, “Vücut Geliştirme Güç Sistemi”, “Fonksiyonel Fitness” ve “Fizyoterapi” de dahil olmak üzere çok çeşitli egzersiz seçenekleri sunmaktayız.

 

Farklı alanlarda tecrübeli fitness uzmanları ve oyunculardan oluşan ekip, çeşitli içerikler ve hareket sensörleri aracılığıyla anında egzersiz geri bildirimi sağlayan bir sistem sağlamaktadır.

 

Detaylı bilgi için; www.faves.co.kr

Redesign Co. Ltd.

SUBONE

EONEOMS

CORE MOVEMENT

COCODRONE

redsfasdas.png

Redesign Co. Ltd., tıbbi cihaz tasarımında uzmanlaşmış şirket olarak 20 yılı aşkın deneyime sahiptir. Redesign, eklemlenmiş hareket prensibine dayanan DIPDA Hareket Mekanizmasını geliştirmiş ve eklemlenmiş hareket ile ilgili birçok çalışma yürütmüştür. Ayrıca, egzersiz hareketlerinin dans ve egzersizle eğlenceli hale                    gelmesi için çeşitli video içerikleri geliştirilmektedir. Dans ile birleştirilen egzersiz kullanıcılar için çok olumludur çünkü bu durum bir yandan kalori kaybedilirken diğer yandan pozitif hormonları harekete geçiren dürtüleri ortaya çıkarır. Redesign, sadece sürekli olarak ürünler geliştirmekle kalmamakta, aynı zamanda kullanıcıların ürünleri satın aldıktan sonra da keyifle kullanabilmeleri için içerik geliştirmeye ve sağlamaya devam etmektedir.

 

Güç, Denge ve Esneklik, yürüme yeteneğini geliştirmek için önemlidir. DIPDA Trainer, hareket kabiliyeti zor yaşlılar için benzersiz bir özelliğe sahiptir. Düşme Koruması, Güvenlik Yastığı, Sabit Velcro (Cırt Cırt)... DIPDA Trainer egzersiz sırasında oluşabilecek düşmelerden yaşlıların ve velilerin endişelerini ortadan kaldırır. Basit kullanımla harika bir deneyim yaşamanızı sağlar.

 

Müşterilere DIPDA youtube kanalından eğitim içerikleri sağlanmaktadır. DIPDA kinetik mekaniğine dayalı egzersiz hareketlerinden oluşan, hareket kabiliyeti zor yaşlıların yürüme eylemini geliştirmesine yardımcı olur.

 

Detaylı bilgi için; www.redesign.co.kr

subdaskişas.png

SUBONE

Şirketimiz su eğlence ekipmanları ve kıyafetleri ile dalış ekipmanları üretmektedir.

 

Tarihçemiz;

2016   SUBONE Vakfı ve Double K Açıldı.

2017   Ar-Ge departmanı olarak kayıt oldu ve DEMA Show'a katıldı.

2018   Serbest Dalış yarışması düzenlendi ve her bölgede merkezler açıldı.

2019   Busan'da temsilci start – up şirketi olarak seçildi.

2020   Orta Ölçekli Spor Firması Destek Projesi kapsamında seçildi.

 

Subone, aktivite ekipmanları ile bir kültür yaratan ve bunu yöneten bir şirkettir.

Güney Kore, Amerika, Tayland, Filipinler, Çin ve daha birçok ülkede merkezlerimiz aracılığı ile faaliyet göstermekteyiz.

 

En iyi ürünlerimiz; kişiye özel wetsuit (dalış kıyafeti), karbon paletler, serbest dalış ekipmanları ve EZEQ'dir.

Kore’nin en iyisiyiz ve tüm dünyadaki dalışçılar ve serbest dalışçılar tarafından sevilmekteyiz.

 

 • Kişiye Özel Wetsuit Dalış Kıyafeti

Kişiye özel üretilen Wetsuit dalış kıyafetlerinde sadece, Japonya’dan Yamamoto’da imal edilen orjinal kumaşlar kullanılmaktadır.Yamamoto ISO13485 sertifikasına sahiptir ve tıbbi cihaz üreticilerinin uluslararası kalite standartlarına uygundur. Ürünlerimizi mükemmel kalite kontrol süreçleri altında üretmekteyiz. Yamamoto’nun kauçuk malzemesi son derece düşük yoğunluk, esneklik ve mükemmel ısı yalıtımlıdır. Müşteri renkleri özelleştirebilir ve wetsuit üzerine renk tasarımı ile logo ekleyebilir. Kalınlığı 2, 3, 5 mm'dir, bu nedenle müşteri bunu su sıcaklığı olarak seçebilir. İçerisinde kapalı hücreden oluştuğu için wetsuit'i giyip çıkarmanız çok kolaydır.

 •  Corsa Black Carbon Palet

 

Dalgıçların yorgunluğunu atan ve minimum güçle maksimum mesafede hareket etmelerine yardımcı olan en iyi üründür. Giymesi rahattır ve esnektir. Güçlü itiş gücüne sahiptir. Ayak kısmının üst bölümü o kadar yumuşaktır ki, her dalışta ayaklarınız rahat eder. Ağırlıklar; yaklaşık 355 gram ağırlığındadır (4 bedene göre). Şık ve özel tasarımı, ürünün lüks imajını ortaya çıkarır. Dünyanın dört bir yanından serbest dalışçılar yüzgeçlerimize bayılıyor.

 

 • EZEQ

 

Serbest dalış ve serbest dalış eğitmenleri için vazgeçilmez bir unsurdur. İnsanlar eşitlemede sorun yaşarlar ve bu onlara yardımcı olabilir. Derin dalış eğitimi almak isteyen dalgıçlar için de gereklidir. Double K tarafından üretilen EZEQ, çok sayıda örnekleme ve özenli üretim süreci sayesinde gururla üretilen yüksek kaliteli bir üründür. Eşitlemeyi öğrenmenize ve geliştirmenize yardımcı olan dijital bir cihazdır. Ürün; hava miktarının nasıl yönetileceği, grafiğe bakarken aynı zamanda dalışı görebilmeyi, uygulama içi oyun esnasında antrenman imkanı gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca sıralamayı da gösterir. İç mekan etkisi atmosferik lambaya sahiptir ve şarjla çalıştığından pil değiştirmeye gerek yoktur.

 

Detaylı bilgi için; www.subonekr.com

esadafsdga.png

EONEOMS, dijital tabela ve akıllı ayna ürünleri geliştiren ve tedarik eden bir şirkettir. (Yüksek Teknolojili Dijital Tabela / Yazılım Geliştirme / Form Etkileşimi)

Ekranları kullanarak bilgi ve iletişim teknolojisi (ICT) yakınsama çözümleri geliştirmede uzmanlaşmış bir şirkettir. Şu anda, ekranların% 90'ı Kore'deki büyük kozmetik markalarının mağazalarına tedarik edilmektedir. Ayrıca bir alışveriş merkezindeki büyük elektronik ekran panoları gibi dijital tabela alanında da sağlam bir konumdadır. Eoneoms, 2019 KES Korea Electronics Show'da 'En İyi İçerik' kategorisinde ödüllendirilmiştir.

 

 

 

 1. Inhealth Mirror Kullanıcının sağlık durumu, cilt bakımı ve sağlık bakımı gibi çeşitli hizmetleri dokunmatik ekranlı bir monitör (akıllı ayna) kullanarak destekleyebilen bir sistemdir.

 2. Sağlık hizmetleri, akıllı ayna Inhealth uygulaması aracılığıyla kullanılabilir.

 • Yüz Tanıma: Aklı Ayna'da yerleşik olan kamera ile kullanıcının yüzünü tanıyarak sağlık verilerini kolayca yönetmek ve bu sayede spora teşvik etmek mümkündür.

 • Giriş yaptıktan sonra; ana ekranın üst kısmından yerel saat, hava durumu ve haberler kontrol edilebilir. Ana ekranın alt kısmında ise; Cihaz kontrolü, Müzik Oynatıcı ve Ayarlar kısmı yer almaktadır.

 •  Ayna: Akıllı ayna ışığını Açık / Kapalı olarak kontrol edebilirsiniz.

 •  InBody Entegrasyonu: Akıllı ayna ve Inbody, 5 öğeyi (boy, ağırlık, vücut yağ yüzdesi, kas kütlesi, iç organ yağ seviyesi) birbiriyle ilişkilendirerek Akıllı aynada hızlı ve kolay bir şekilde ölçüm imkânı sağlar.Elde edilen veriler kontrol edilebilir ve depolanabilir. – Sağlık bakımı ve bilgilendirmesi IoT cihazlarının (cilt teşhis cihazları, uyku ölçüm sensörleri (uyku sensörleri), Inbody ile entegrasyonu sayesinde mümkündür.

 •  Medya İzleme: Kullanıcı Youtube ve internete erişebilir.

 

Detaylı bilgi için; www.eonevision.com/main/main.php

CORE.png

Core Movement, 2016 yılında kurulmuş olup, elektrikli kas stimülatörleri (EMS) ve ICT uygulamalarını birleştiren akıllı sağlık cihazları üretmektedir. CEO ve yöneticiler, tıbbi cihaz endüstrisindeki 15 yılı aşkın kariyer deneyimine dayalı olarak Kore'nin ilk EMS eğitim cihazını geliştirmiştir. Core Movement, Ar-Ge'ye büyük önem vermektedir ve her yıl daha gelişmiş yeni modeller piyasaya sürmektedir. Ana ürünlerimiz Wireless SWITCH ve EMSSUIT adlı yüksek performanslı kablolu üründür. Ürünlerimiz, Kore ve Çin pazarında yüksek marka bilinirliğine sahiptir ve 2019'da kablosuz özelliğinin ürünlerimize dahil olmasıyla elektrikli kas stimülatörlerinin (EMS) kullanımını yaygınlaştırmak için çaba göstermektedir.

 

 • : Ürünü giyerek egzersize izin veren ve elektrikli kas stimülatörü (EMS) ile ICT uygulamalarını birleştiren kablosuz akıllı sağlık cihazıdır. Düşük frekanslı ince elektrik akımları, vücut ve çekirdek kasları çevresindeki büyük kasları çalıştırır ve kasları güçlendirmek, kilo vermek, kas kaybını önlemek ve rehabilitasyon egzersizi için etkilidir. Mobil Uygulama, kullanıcının egzersiz amacına ve fiziksel yeteneklerine göre her üç haftada bir egzersiz planları ve videolar sağlar. Ayrıca evde eğitim, dış mekanda eğitim ve grup eğitimi için kullanılabilen kablosuz bir cihazdır. Eğitim kıyafeti, giymeyi kolaylaştıran ve oldukça dayanıklı hale getiren neopren malzemelerden yapılmıştır ve ayrıca yıkanabildiği için hijyeniktir.

 

 • SWITCH S: 6 kanallı cihaz / yüksek belli alt vücut ürünü / karın, alt sırt, yanlar, kalça, ön bacak ve arka bacak gibi toplam altı farklı kas grubunu çalıştırmanızı sağlar (kol kası seçeneği de eklenebilir).

 

 • SWITCH W: 9 kanallı cihaz / tüm vücut ürünü / omuz, trapez, sırt, göğüs, karın, alt sırt, ön bacak, arka bacak gibi toplam dokuz farklı kas grubunu çalıştırmanızı sağlar ( kanat ve arka omuz seçekleri de eklenebilir).

 

 • : Bu ürün bir elektrikli kas stimülatörüdür (EMS) Omurgaya yakın ve merkez kaslar olarak tanımlanan kasların tamamı ile çevresindeki büyük kas gruplarını çalıştırır. Kasları güçlendirmede, kilo vermede, kas kaybını önlemede ve rehabilitasyon egzersizlerinde etkilidir. Omuzlar, trapez, kollar, sırt, kanat, göğüs, üst ve alt karın, popo, ön ve arka bacak gibi toplam 12 kası eğitmek için 12 kanallı yüksek çıkışlı ana ünite ve tüm vücut antrenman takımının kablolarla bağlanmasıyla kullanılır. Stimülasyon yoğunluğu, ana ünitenin kontrol panosu kullanılarak her kas için uygun şekilde ayarlanabilir. Bu sayede fittness veya rehabilitasyon merkezlerinde kişisel egzersiz ve antrenman için uzman bir üründür. Eğitim kıyafeti, giymesi kolay ve oldukça dayanıklı bir malzeme olan neopren’den üretilmiştir.

 

Detaylı bilgi için; www.emssuit.com

fsdadagra.png

Cocodrone şirketi 2018 yılında kurulmuştur. Şirket, profesyonel dronelar kullanarak temelde; 3 boyutlu kartografya, inceleme, yüzölçümü , hava fotoğrafçılığı çözümleri, tesis güvenliğini saptama gibi yüksek kaliteli veriler üretmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca COCODRONE, PARROT markasının Güney Kore’deki resmi satış yetkilisidir ve profesyonel drone eğitimi sağlamak için kendi markası olan PAPERUS Paper Drone'unu üretmektedir.

 

 “Biz herkesin bir drone uçurabileceğine inanıyoruz, ancak yüksek kaliteli veri üretmek tamamen farklı bir iş…”

 

 1. Güvenlik denetimi - Fabrikaların, şirketlerin, parkların, gemilerin, köprülerin ve diğer güvenliğin üst düzey olması gerek tüm yerlerin denetiminde kullanılabilir.

 2. Drone Teslimat - Dronlar, kamu kurumlarına, okullara, üniversitelere, şirketlere, petrol rafinerilerine, çiftliklere satılabilir.

 3. PAPERUS Kağıt Drone – Kendi markamız olan bu ürünün iskelet kısmı katlanabilir kağıttan üretilmektedir. Okullarda, kolejlerde ve üniversitelerde profesyonel drone eğitimi sağlamak için kullanılabilir.

 4. Kirlilik Ölçümü - Hava kirliliğine dair doğru veriler elde etmek için dronları kullanın.

  • Çevre Dostu: PAPERUS kağıt drone üretmek için “Çevre Dostu” üretim yöntemlerini kullanıyoruz.

  •  Konfor: Son derece hafiftir ve taşıması kolaydır.

  • Kolay Kullanım – Kullanıcı Dostu: Otomatik irtifa kontrolü, Başsız Mod ve Tek Tuş Kalkış / İniş ile yön konusunda endişelenmeden uçabilir ve kolay kullanım sağlar

  •  Eğlenin: 1 pil ve 3 ayarlanabilir hız seviyesi ile hem amatörler hem de ileri düzey pilotlar için heyecan verici uçuş deneyimi sunar.

  • El Yapımı: Drone'u kendiniz monte edebilirsiniz. Uçağın parçaları ayrı olarak değiştirilebilir. 

  • Set İçeriği: Bir kağıt drone, iki ek drone kiti, 1 drone pili, kumanda (kumanda pili dahil değildir), kullanım kılavuzu ve sürücü. ·

  • Kişiye Özel Drone: Müşterilerimizin tasarımına göre kağıt drone üretiyoruz

 

Detaylı bilgi için; www.cocodrone.co.kr